Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośniki w Octavii 2 limuzyna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośniki w Octavii 2 limuzyna

    Zamieszczone przez sebol
    Dzięki za sprawdzenie odczytów z kompa. Chodzi mi głównie o to dlaczego przy wyższych temeraturach otoczenia, ale przy takich samych warunkach samochodu ( tj. rozgrzany silnik, włączone lub wyłączone urządzenia obciążające silnik) silnik pobiera więcej paliwa.
    Byc moze uklady chlodzenia maja wiecej do zrobienia, a co za tym idzie potrzebuja wiecej energii.
    Taka luzna teoria.
    witeek - octavia 2.0 TDI DSG

  • #2
    Głośniki w Octavii 2 limuzyna

    Czołem,
    pytanko jest takie - jakie głośniki są w O2, tzn. jakie są wymiary, moc, producent, itd.
    Chciałem dokupić komplet do tylnych dzwi i nigdzie nie mogę doszukać się tych informacji, a do salonu nie ma czasu lecieć.

    Co proponowalibyście jako alternatywę dla fabrycznych głośniczków ale podłączanego do radyjka Stream?

    Będę wdzięczny za info
    Pozdro
    NEOrADEk
    O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
    "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


    Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

    Komentarz


    • #3
      głośniki o srednicy 165 mm, producent OEM, moc nieznana - najlepiej zmierzyć nimi głębokość kosza na śmiecie

      dokupienie fabrycznego zestawu do tyłu to zmarnowanie kasy

      o "zamiennikach" było juz sporo napisane w innych wątkach
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        Umiejscowienie głośników w przednich drzwiach jest fatalne. W Octavi 2 grają one na wysokości pośladków dlatego trzeba pomyśleć o innym umiejscowieniu głośników.
        Ktoś kto to projektował chyba nie jest miłośnikiem muzyki w samochodzie i powinien za to oberwać. Toyota Avensis już na etapie planowania była obmyślana pod kątem jak najlepszych możliwości CarAudio (miejsce na głośniki w drzwiach, wysoko umieszczone radio, itp.). Nie wiem jak to gra w praktyce.
        Power is nothing without control !
        "Samochód nie powinien wyglądać na szybszy niż jest" - zasłyszane na forum (napisał paulm)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez LIFE
          Umiejscowienie głośników w przednich drzwiach jest fatalne. W Octavi 2 grają one na wysokości pośladków dlatego trzeba pomyśleć o innym umiejscowieniu głośników.
          Ktoś kto to projektował chyba nie jest miłośnikiem muzyki w samochodzie i powinien za to oberwać.
          tak jest gdy uchwyt do butelki liczy się bardziej od zasad fizyki :diabelski_usmiech

          Zamieszczone przez LIFE
          Toyota Avensis już na etapie planowania była obmyślana pod kątem jak najlepszych możliwości CarAudio (miejsce na głośniki w drzwiach, wysoko umieszczone radio, itp.). Nie wiem jak to gra w praktyce.
          może to i wygląda, ale napewno nie gra - klasa OEM/no name :diabelski_usmiech
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • #6
            LIFE napisał/a:
            Toyota Avensis już na etapie planowania była obmyślana pod kątem jak najlepszych możliwości CarAudio (miejsce na głośniki w drzwiach, wysoko umieszczone radio, itp.). Nie wiem jak to gra w praktyce.


            może to i wygląda, ale napewno nie gra - klasa OEM/no name
            Chodziło mi o to, że fabryczne audio jest lepiej rozwiązane w Avensis niż w Octavi 2

            [ Dodano: Pią 08 Lip, 05 09:35 ]
            tak jest gdy uchwyt do butelki liczy się bardziej od zasad fizyki
            Prawdopodobnie można zamonotować głośniki w innym miejscu na drzwiach ale nie wiem jaki rozmiar (powyżej tego nieszczęsnego uchwytu na butelkę)
            Załączone pliki
            Power is nothing without control !
            "Samochód nie powinien wyglądać na szybszy niż jest" - zasłyszane na forum (napisał paulm)

            Komentarz


            • #7
              W katalogu jaki zabrałem z salonu oraz na stronach Škoda Auto a.s. | The International Website właśnie to miejsce widziałem jest przeznaczone na głosnik gdy jest zamontowany Skodowski Soundsystem. Na tej stronie znalazłem takie też fotki:
              Error 404
              Ciekawe czy ta opcja jest tylko w zamawianym nowym samochodzie czy jest także możliwość dozbrojenia już jeżdżącej Czesi?
              Pozdr
              Załączone pliki
              O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
              "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


              Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

              Komentarz


              • #8
                Ciekawe jaki wymiar głośników tam się zmieści ?
                Power is nothing without control !
                "Samochód nie powinien wyglądać na szybszy niż jest" - zasłyszane na forum (napisał paulm)

                Komentarz


                • #9
                  A więc przód :
                  1. wymiary : głośniki mają średnicę 18 cm ,natomiast otwór montażowy w dzwiach ma 17,5 cm , głośniki przynitowane na sześć nitów .Membrana zalana w plastikowy kosz ,głębokość 7 cm razem z koszem
                  2 .Moc : niestety nie znana
                  3 .producent : Philips Made in Belgium
                  na gwizdkach widać bardzo dobrą zwrotnicę , czyli kondensator

                  Delikatnie poprawiłem fabrykę
                  Oryginalne głośniki zamieniły się miejscami z DLS-ami PS6A reference 16,5 cm .By przymocować nowe głośniki musiałem urzyć niestety plastikowych adapterów ( bodajże od Forda Transita ) plus na wierzch dołożyłem pierścień z MDF - u .Gwizdki powędrowały na osłony lusterek,ale podejżewam , że przesunę je na słupki .

                  Tył :
                  1. wymiary : 14 cm ,otwór montażowy w dzwiach 14,5 cm ,głośniki również przynitowane
                  ale na cztery nity.głębokość ok 5 cm
                  2 .Moc : brak
                  3. Producent : chyba tak samo jak przednie czyli Philips

                  Z tyłu zamontowałem również DLS - y 13 cm na pierścieniach z MDF-u
                  Ciężko jest dostać się do wnętrza drzwi i je dobrze wytłumić ,ponieważ w całości są zasłonięte blachą do której zamocowane są prowadnice szyby .Nie miałem odwagi by totalnie rozp.. drzwi.
                  Wywaliłem Stream-a i w jego miejsce wstawiłem starego JVC - a KD SH 9101 . Całość zasila wzmak DLS CA-41 .


                  Zdjęcia poniżej :


                  [ Dodano: Sro 31 Sie, 05 16:08 ]
                  Muszę walnąć jeszcze jednego posta ,bo do poprzedniego nie mogę zapodać zdjęć
                  By uprzedzić wszystkie Off topicowe dyskusje (a to ,a tamto ),auto nie jest jeszcze skończone .Zabrakło trochę matek ,bo część musiałem poodklejać .Na pytanie po co to wszystko robić ,rozpindalać wnętrze odpowiadam - miałem urlop i nudziło mi się . :lol: Na pytanie po co jescze raz wydawać kasę na sprzęt audio, odpowiem - dopiero teraz mam AUDIO w samochodzie, wreszczie zaczęło grać tak jakbym chciał i gra dla mnie i nikogo więcej . (i to za mniejszą kasę , niż bym zamówił np Audience z sound systemem i wodotryskiem) .
                  Chylę czoło przed Profesjonalistami ,ktorzy na codzień zajmują CAR AUDIO k .Niestety taka przeróbka musi kosztować i jest czasochłonna .Ci co nie wierzą ,a mają ochotę niech spróbują swoich sił wymieniając radio,kable,głośniki ,o wytłumianiu brzęczących blach i plastików nie wspomnę. k

                  [ Dodano: Sro 31 Sie, 05 16:37 ]
                  Kurza d..pa ile fotek można zapodać w jednym poście? Bo coś nie mogę ich wkleić.
                  No poszło

                  [ Dodano: Sro 31 Sie, 05 16:43 ]
                  :shock: sorki za bałagan w tym poście, ale explorer wywala mi błędy
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Zrobiłeś wspaniałą dokumentację k Podjarałem się :twisted: i chciałbym też zrobić to samodzielnie.
                    Czy mógłbyś opisać jak zdjąć boczek drzwi? Czy jest on montowany tylko na spinki, czy najpierw trzeba coś odkręcić? :?:

                    Dzięki, Pozdr!
                    Perfee
                    149 KM / 313 Nm by Masters Tuning

                    Komentarz


                    • #11
                      Czy mógłbyś opisać jak zdjąć boczek drzwi?
                      A no mogę ,tylko nie wiem czy uda mi się dokładnie to opisać bez zdjęć .

                      Aby zabrać się do roboty będziesz musiał zaopatrzyć się w komplet kluczyków tz. trox-ów najlepiej nasadowych + jakąś przedłużkę ,bez tego ani rusz.

                      Prawe przednie:
                      Jak siędokładnie przyjżysz uchwytowi do zamykania drzwi ,od dołu jest jeden otwór i tam można lekko podważyć śrubokrętem i używając paluchów i paznokci :evil: powinieneś bez problemu ściągnąc osłonę uchwytu.Osłona jest zamocowana na trzy metalowe spinki ,a pod nią są dwie śruby,dośc głęboko schowane (trox-y, ale rozmiaru nie znam) mocujące boczek do drzwi.
                      Następna śrubka jest za osłoną " gwizdka",którą lekko podważamy cieniutkim śrubokrętem (powinna ustąpić bez problemu) .Od razu odepnij przycisk od podnoszenia szyby i ten super głośnik.
                      I zostały do odkęcenia jeszcze dwie śrubki na dole drzwi .Lącznie do odkęcenia 4 śrubki różnych rozmiaróLink jeszcze pomęczyć sięz kołkami ,co niestety skutkuje połamaniem ich :x ,czyli przed ściągnieciem tapicerki będzie dobrze zaopatrzyć się w nowe kołeczki :lol: Jak sobie poradzisz z kołkami to najlepiej ciągnąc od dołu ku górze cały boczek ,by wysunąc go z uszczelki szyby .Zostanie do odpięcia światełko (jeśli masz)
                      i cięgno do otwierania drzwi .Boczek jest twój

                      Prawe tylnie :
                      Analogicznie jak przednie z tym ,że na dole nie ma wkrętów i nie ma światełka .

                      Lewe tylnie :
                      jw.

                      Lewe przednie:
                      Tu jest pięć śrubek ,trzy pod przełącznikami od okien ,jedna za osłoną "gwizdka" i dwie u dołu drzwi .Aby wyciągnąć przełączniki od szybek ,trzeba też lekko podważyć cienkim śrubokrętem i pociągnąć do góry "powinno pójść" .Reszta czynności tak jak przy prawych przednich drzwiach .

                      Powodzenia przy psuciu Skody.Ważne by po zamontowaniu nowych głośników ,cały bok okleić matami i to najlepiej bitumicznymi .Inaczej wszystko co masz wewnątrz drzwi będzie pierdziało,brzęczało i cała ta robota ze ściąganiem tapicerki i montowaniem nowych głośników jest G#@@ Link wyklejałem matami policośtam ,ale dupa ,nie układają się tak dobrze jak bitumiczne po podgrzaniu (może wynika to z braku doświadczenia ,jeśli chodzi o matki polimerowe)

                      Jeśli masz jakieś zapytania to wal śmiało ,postaram się pomóc .

                      Komentarz


                      • #12
                        No stary, dzięki wielkie za tak obszerny opis k k k Teraz zgromadzę materiały, głośniki i do roboty, póki jeszcze ciepło :lol:

                        Pozdrawiam! k
                        Perfee
                        149 KM / 313 Nm by Masters Tuning

                        Komentarz


                        • #13
                          Pisząc o kluczykach do odkręcenia tapicerki ,napisałem o "kluczyków tz. trox-ów najlepiej nasadowych ".Nie nasadowe , tylko najlepiej same końcówki troxowe.
                          Przy lewych przednich drzwiach do odpięcia jest (przynajmniej u mnie) pięć Link sterowania lusterkami,od sterowania szybami,od głośniczka,od światełka i od diody sygnalizującej zamknięcie drzwi ,tej na samym szczycie tapicerki.Wszystkie wtyczki bez problemu można odpiąć po lekkim odchyleniu całego "boczka"
                          Nad tylnimi drzwiami to bym się zastanawiał,ponieważ tył nic nie wnosi do odsłuchu , a nawet trochę przeszkadza .Forsy nie żałowałbym na przód .Niestety umiejscowienie głośnika przy dupie spowodowało, iż tak zwana " scena" znajduje się , nie na wysokości przedniej szyby lecz jest znacznie niżej :? ,być może przesunięcie "gwizdków" na słupki coś by zmieniło , będę musiał popróbować .Tobie i innym którzy zabiorą się za samodzielny montaż , radzę najpierw poeksperymentować ,czy przypadkiem muzycy nie grają na wysokości pedałóLinkólnie jestem zadowolony , bo wreszcie słyszę perkusję ,a nie pierdzielenie w karton po mleku ,hmm .. tylko ta scena ..
                          Poniżej parę fotek :
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak pooglądałem stronki car audio, to widzę, że mało firm ma w ofercie konkretne głośniki midbasowe o wymiarze 20 cm w rozsądnej cenie. Chętnie nabyłbym kompletny zestaw do przednich drzwi jednej firmy. Ale nic takiego nie znalazłem. :?
                            Czy ktoś ze zeorientowanych w temacie kolegów mógłby mi coś polecić? :?:
                            Mam fabryczne radio Stream i nie zamierzam go zmieniać, bo cenię sobie bardzo szyby, deskę i czas :lol:
                            Perfee
                            149 KM / 313 Nm by Masters Tuning

                            Komentarz


                            • #15
                              Robic penel i wrzucac normalny glosnik 16,5cm. Inne rozwiazania nic ciekawego nie przyniosa moim zdaniem
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Perfee, pogadaj z nexusem lub CASKP na forum oni ci doradzą

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Perfee
                                  Jak pooglądałem stronki car audio, to widzę, że mało firm ma w ofercie konkretne głośniki midbasowe o wymiarze 20 cm w rozsądnej cenie. Chętnie nabyłbym kompletny zestaw do przednich drzwi jednej firmy. Ale nic takiego nie znalazłem. :?
                                  może dobrze nie szukałeś :diabelski_usmiech

                                  Rainbow CS 220 X-Plain

                                  k
                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    no i ja jestem już po wygłuszaniach , pierścieniach itp .
                                    głośniki kupiłem u mocno znanego kolegi Nexusa , dzięki za doradztwo , ale ni cholery nie pamiętam już jak się nazywały , ktoś takie już ma w każdym bądż razie (może kowal) , po przeglądnięciu paru różnych for i opinii tam napisanych a także po rozmowie z kolegą Maicroftem wygłuszałem taśmą dekarską Tytan - Soudal , doszedłem do wniosku że mi to wystarczy i chyba sie nie pomyliłem , dorobiłem panele w serwisie CA , pod głośniki na drzwi wkleili mi jeszcze jakąś gąbke żeby cośtam cośtam .. gąbka jest nie nasiąkalna , ma pozamykane pory jakby ktoś chciał pytać o wilgoć.
                                    generalnie fakt że jest sporo lepiej a głośniki kupowałem raczej z tych tańszych .
                                    kiedyś pytał Neoradek a teraz ja jeszcze raz ... w boczkach są miejsca na te dodatkowe głośniki do sound systemu . czy jest sens coś tam wstawiać i czy ktoś się spotkał może lub wie czy są dostępne te maskownice oryginalne z sound systemu? może by coś tam zamontował :?
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A ja mam pytanko. Czy w O II kabelki sa pociagniete pod glosniki do tylnych drzwi?
                                      I ma si e rozumiec ze tam sa glosniki 14,5 cm o glebokosci 5 cm :?: Cos jeszcze potrzeba mi wiedziec :?:
                                      Pozdrawiam :P
                                      Octa II 1,9TDI 105KM (77KW) Ambiente 2008r.
                                      Zapraszam na => www.306team.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Piotras306xn
                                        Czy w O II kabelki sa pociagniete pod glosniki do tylnych drzwi?
                                        Kabelki są tylko wtedy gdy fabrycznie zamontowano głośniczki. Jeśli masz O2 w wersji ambiente lub niższej to musisz niestety położyć instalację pod montowane głośniki.
                                        O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                                        "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                                        Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mam Ambiente w takiej lepszej opcji ale glosnikow nie ma z tylu. Ok to skoro kable ciagnac to skad :?: od przednich glosnikow :?:
                                          I jakie tam sa zamontowane :?: takie jak wyzej napisalem :>
                                          Octa II 1,9TDI 105KM (77KW) Ambiente 2008r.
                                          Zapraszam na => www.306team.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jak masz wzmacniacz , to od niego ,.Jak nie ma wzmacniacza to pozostaje wtedy ciągnięcie kabelków od radia , ale IMO szkoda kasy na tylnie głośniki i...... czasu na ich montaż :P .

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jesli chcesz podlaczyc pod radio to kable oczywiscie ciagniesz do radia a jesli przewidujesz wzmacniacz to kabelki do wzmacniacza ale to pociaga za sobą doprowadzenie kabli sygnalowych od radia + zasilanie jakowes jesli dobrze pamientam to srednica 16,5cm ja dalem podkladki z mdf

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                dzieki za faktyczne dobra relacje z montazu i wszystkiego dotyczacego glosnikow w OC2, mam wszystkie boczki rozebrane bo przyciemniam szyby mam tylko pytanie poniewaz mam straszne problemy z dostaniem twiterow do tylnich drzwi w Poznaniu (ani w media ani avansie), , czy ktos moze mi polecic juz jakies danej firmy, badz podac wymiary, bede bardzo wdzieczny

                                                pozdrawiam wszystkich
                                                ------------------------------
                                                Ryszard N

                                                Kawasaki Zx - 6R

                                                Skoda Octavia 2 kombi

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jak chcesz , to mam fabryczne do odstapienia (za free) .

                                                  Pytanie ,tylko po co Ci głosniki z tyłu . Jeżeli jeżdzisz wyłącznie sam ,a pasażerów wozisz sporadycznie to skupiłbym sie tylko na przednich głośnikach i nie szukałbym ich w markietach :wink: tylko w sklepach internetowych z branży car audio .

                                                  Sklep Car Audio: wzmacniacze i głośniki samochodowe
                                                  CAR AUDIO SYSTEM - Najlepszy sprzęt caraudio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X